Шотова Наталя. Досвід вчителя

Блог вчителя зарубіжної літератури Валер'янівської ЗОШ I-III ст.

«Рятувальне коло толерантності»

Комментировать

У людському житті не можна обійтися без зіткнення протилежних поглядів, бо в ньому завжди є  суперечливість, протилежні позиції і думки. І це нормально.

Суперечку не слід відкидати хоча б із тієї причини, що вона дає змогу вибрати кращу думку серед багатьох інших. Варто навчитися правильно використовувати цю форму людського спілкування. Як правило, у спілкуванні суперечка набуває форми дискусії – широкого публічного обговорення спірного питання або полеміки – гострого обміну думками, часто в письмовій формі. Загальних правил суперечки не буває. Але чимало залежить від умінь учасників дискусії, їх здатності бути толерантними. Це слово останнім часом набуло широкої популярності. У перекладі з латини означає «терпіння». У медицині це слово означає здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників. У суспільстві це означає терпимість до інших поглядів, традицій.

У безмежному морі різних поглядів та ідей, що належать людям різних країн, на допомогу має прийти «рятівне коло» толерантності.

Для того щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, потрібно формувати в собі толерантність, як рису характеру.

Якщо ми прагнемо бути толерантними, то мусимо:

  1. Бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі, не гірші, а просто різні.
  2. Навчатися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається.
  3. Цінувати в кожній людині особистість: її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими.
  4. Зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою.

Опубликовал admin

Декабрь 18th, 2010 at 8:29 пп

Опубликовано в рубрике Подспорье

Оставить комментарий

You must be logged in to post a comment.