Шотова Наталя. Досвід вчителя

Блог вчителя зарубіжної літератури Валер'янівської ЗОШ I-III ст.

Рятівна сила кохання (булгаковські образи Майстра та Маргарити)

11 комментариев

У сучасної поетеси Ольги Копилової є пісня-притча про письменника, який потрапив в ад. З кожним роком вогонь під ним розгорався все сильніше.  На здивоване питання письменника Ангел відповів, що його твори продовжують ”отруювати” нові покоління людей. Саме до таких творів часто відносять роман М. Булгакова „Майстер і Маргарита”, називаючи його „Євангелієм сатани”, бо автор віддає  нечистій силі право творити справедливий суд, нагороджувати і карати, і врешті-решт вирішувати вічну участь героїв. Але відомо, що дехто прийшов до Бога, прочитавши „Майстра і Маргариту”; дійшовши до думки, що земне життя людини – лише підготовка до справжнього, вічного буття. Інших захоплює історія кохання героїв, і вони стверджують, що саме кохання врятує світ.

Та чи дійсно Майстер і Маргарита кохали один одного? Для мене аксіомою є думка, що кохання – це самозречення. А у стосунках Майстра і Маргарити багато егоїзму. Хоч, на перший погляд, це звучить цинічно, але я вважаю, що Майстру потрібна була Муза, яка підтримала, надихнула у важкий час, а Маргариті просто набридла буденність її щасливого життя. Жодного разу ця жінка не замислювалась, що відчуває чоловік, якого вона залишила. І якщо  Майстер називає її ”таємною дружиною”, то Маргарита – „коханцем”. Як відразливо це звучить!

Як влучно помітив диякон Андрій Кураєв, глава, де описана історія знайомства героїв, починається приторно пафосно, наче автор глузує над тим почуттям, яке виникло між Майстром і Маргаритою, бо воно лише називалось коханням, але по суті ним не було.

Спочатку мені здавалось, що Маргарита – самовіддана жінка, бо вона стала відьмою, щоб бути з Майстром, а у Воланда попросила здійснення не свого бажання, а врятувати від мук душу Фріди. Здавалось, нічого поганого, навпаки, Маргарита постає ще позитивнішим персонажем. Але коли уважніше вчитатись, – Маргарита стала відьмою, щоб повернути  собі „свого Майстра”, її не турбувало, чи хоче він цього. А Фріду вона врятувала через  те, що не хотіла поставати  перед нею безсилою, бо дала їй надію на порятунок.

Залишається невідомим, чи будуть  Майстер з  Маргаритою щасливими у новому житті, чи краще було б, коли Маргарита залишилась би собою і не продавала  найцінніше, що є у кожної людини – свою душу, яку дав Господь для вічного життя.

Мені не зрозуміло, кого врятувало це „кохання”. Але це моя суб’єктивна  точка зору. Багато людей вважають інакше і можуть це довести.

Ольга Фролова, учениця 11 класу.

Опубликовал admin

Октябрь 18th, 2010 at 4:42 дп

Опубликовано в рубрике Школьные сочинения

11 ответов к записи 'Рятівна сила кохання (булгаковські образи Майстра та Маргарити)'

Подписаться на комментарии с RSS или TrackBack к записи 'Рятівна сила кохання (булгаковські образи Майстра та Маргарити)'.

 1. Спасибо,ты мне очень помогла=-)

  Любовь

  14 Ноя 11 at 6:19 пп

 2. Дякую, за гарний твір! мені він сподобався.

  Влад

  24 Ноя 11 at 4:24 пп

 3. Твір дісйно хороший, дякую)))

  Валера

  24 Ноя 11 at 6:36 пп

 4. дуже гарно…!!!*

  Діана

  27 Ноя 11 at 11:36 дп

 5. спасибі) виручила*

  Олесь

  29 Ноя 11 at 8:58 пп

 6. Дякую, дуже помогла.

  Олег

  5 Дек 11 at 5:43 пп

 7. Твір цікавий і не ординарний. Це плюс, проте є не точності і потрібно більш впевнено доводити свою думку і бути категоричним в цьому плані. А так розумниця)

  Вова

  14 Ноя 12 at 4:02 пп

 8. Твір дуже гарно написаний,видно що ти вникнула в суть роману)*

 9. велике дякую!!!!

  Дубінкарь Романович

  28 Ноя 12 at 4:09 пп

 10. Дякую

  Юра

  20 Дек 12 at 1:48 пп

 11. благлдарочка большая

  миша

  26 Апр 13 at 3:26 пп

Оставить комментарий

You must be logged in to post a comment.